آموزش دوره‌های مداحی و روضه خوانی

آموزش دوره‌های مداحی و روضه خوانی

#مداحی یکی از اشکال آواز خوانی است که از دیرباز در فرهنگ و سبک زندگی ایرانیان وجود داشته است.

ارادت به ساحت مقدس اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در قلب و جان شیعیان ریشه دارد. در طول تاریخ، برگزاری مراسم عزا یا شادی، برای ایام سوگواری و میلاد اهل بیت علیهم السلام جزء فرهنگ و آداب رسوم ما شیعیان بوده است. همین مداومت بر آیین‏های مذهبی به ویژه آیین عزاداری حضرت اباعبدالله علیه السلام علی رغم دشمنی دشمنان و سرکوب همیشگی شیعیان، موجب پایندگی و بالندگی شیعه در طول اعصار شده است. امام خمینی رحمت الله علیه می‏فرماید: «این محرم و صفر است که #اسلام را زنده نگه داشته است.» 

اما مهم این است که این محافل و مجالس باید علاوه بر ایجاد شور برای شرکت‏کنندگان، موجب ارتقای روحی و معنوی و آشنایی با سیره و مقام اهل بیت علیهم السلام باشد و زمینه‏ی ارتباط و الگوگیری از این قرآن‏های ناطق را بیش از پیش برای افراد فراهم نماید. لازمه دستیابی به این هدف، تربیت مداحان متعهد و آگاه است. به همین منظور رشته مداحی از برای دو مقطع سنی نوجوان (12 تا 15 سال) و جوان (16 تا 21 سال) برگزار می‏شود.

مدت زمان دوره برای مقطع نوجوان 12 فصل آموزشی با کلاس‏های دو تا سه جلسه در هفته است.

محتوای آموزشی این مقطع آشنایی با دکلمه‏خوانی، غزل‏خوانی، مدیحه‏سرایی، روضه‏خوانی، آشنایی با شعر و قالب‏های شعری، زندگینامه اهل بیت علیهم السلام می‏باشد. 

فراگیران مقطع جوان در طول 6 فصل آموزشی با کلاس‏های دو تا سه جلسه در هفته با اصول و فنون مداحی، صداسازی، آشنایی با شعر و قالب‏های شعری، زندگینامه اهل بیت علیهم السلام و ردیف‏خوانی آشنا می‏شوند.

ورود به دوره مشروط به پیشنیاز نیست و هر فصل آموزشی پیشنیاز ورود به فصل بعدی است و حداقل نمره قبولی برای صدور گواهینامه دوره 15 می‏باشد.

ثبت نام دوره‌ها

توصیه شده برای شما

دیدگاه خود را بنویسید

نظرات کاربران

۵
۲
۵
۵۰ ٪
۴
۰ ٪
۳
۰ ٪
۲
۰ ٪
۱
۰ ٪
محمد طاها فدایی
محمد طاها فدایی
۱۴۰۱-۰۴-۰۹ ۱۰:۵۴

چگونه باید برای مداحی ثبت نام کنم

محمد طاها فدایی
علی صحرایی
۱۴۰۱-۰۴-۰۹ ۱۲:۲۴

سلام و خسته نباشید... شما میتونید با مراجعه به سایت qhkarimeh.com در هر دوره ای که مورد علاقه خودتون هست ثبت نام کنید