پویش ملی نذر تلاوت

پویش ملی نذر تلاوت

مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها با هدف گسترش کرسی های تلاوت و فرهنگ قرآنی در مساجد، تکایا وهیئات مذهبی و مجالس عزای اباعبدالله الحسین علیه السلام پویش ملی «نذر تلاوت» را ویژه نوجوانان سراسر کشور برگزار می کند.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت علیه السلام با هدف ترویج فرهنگ قرآنی و کرسی های تلاوت در مجالس عزای اباعبدالله الحسین علیه‌السلام مساجد، تکایا و هیئات مذهبی پویش ملی «نذر تلاوت» را ویژه نوجوانان سراسر کشور برگزار می کند.

در این پویش قاریان نوجوان و جوان با حضور در مساجد، تکایا و هیئات مذهبی در طلیعه مراسم عزاداری آیاتی از قرآن کریم را برای حضار تلاوت می‌کنند.

آیات تلاوت شده در این کرسی ها آیات مرتبط با شان مقام امام حسین علیه السلام و آیاتی با محوریت فضائل اهل بیت علیهم السلام و عاشورا است.

نوجوانان برای شرکت در این پویش ملی باید از اجرای تلاوت خود گزارش تصویری تهیه کرده و به آیدی nazr_telavat@ در پیام رسان ایتا ارسال کنند تا اجرای آن ها در محافل و مجالس عزاداری در کانال های قرآنی منتشر شود.

این پویش در سال گذشته با استقبال فراوان قاریان و هیئات مذهبی همراه بود.

در محرم سال جاری نیز پویش ملی «نذر تلاوت» از سوی قاریان ممتاز و نوجوانان قرآنی مرکز قرآن و حدیث در هیئت های مذهبی شاخص استان قم در حال برگزاری است.

نوجوانان سراسر کشور تا اربعین حسینی با حضور در مجالس و هیئات های مذهبی با قرائت و تلاوت آیات قرآن کریم در مدح امام حسین و اهل بیت علیه السلام می توانند در این پویش شرکت کنند.

لازم به ذکر است به برگزیدگان در این پویش از سوی آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها به قید قرعه هدایایی متبرکی و نفیسی اهدا خواهد شد.

توصیه شده برای شما

دیدگاه خود را بنویسید